Windows 10 bir skandal mı?

windows 10 'a geçme
Windows 10'un otomatik olarak, daha doğrusu zorla yüklendiğini gören kullanıcılar, zor durumda kaldılar. Bu kez binlerce kullanıcı, sisteminin Windows 10'a kendi isteği olmadan geçtiğini söylüyor.
Windows 7 veya 8'li bilgisayarların Windows 10'a "otomatik" geçişinin nedeninin, yeni işletim sisteminin artık "önerilen güncelleme" olarak sunulması. Ancak tercihi kullanıcılarına bırakmayan Microsoft, bu hareketiyle güven kaybı yaşayabilir. Herkes Windows 10'a yükseltmek istemediği gibi, yükseltme işleminin ardından bazı programlar çalışmayabiliyor ve kullanıcı, önceki işletim sistemine geri dönmek zorunda kalabiliyor.
İstek dışı güncelleme şikayetleri, ilk olarak 2015'in sonunda ortaya çıkmıştı. Bu sıradaki şikayetlerin önemli kısmı, ABD'deki kullanıcılardan gelmişti. Şimdi bu yaşananların, Microsoft'un otomatik yükseltme testleri olduğu düşünülüyor.
Windows 10, Windows 7 ve 8'li bilgisayarlarda Şubat ayından bu yana "Önerilen Güncelleme" olarak görüntüleniyor ve varsayılan olarak seçili geliyor. Yani KB3035583 olarak da bilinen güncellemenin işaretini kaldırmamanız, bilgisayarınızı Windows 10'la bulmanız anlamına gelebilir.

Kaynak: Chip

Yorumlar

  1. Kral-ff'in yorumu şöyle: Ucuz etin suyu kara olur demeyeceğim. Ben zannetmiyorum böyle bir şey olduğunu. Millet yanlışlıkla yükselte basıyor, o da yükseltiyor. Böyle bir sisteme ücretsiz geçiyorlar daha ne olsun. Tabi Windows 10 ile ilgili casusluk iddiaları da var. Bunlar hakkında bir şey diyemeyeceğim. Eğer Windows'a casus diyorlarsa daha büyük bir casus da var o da sosyal medya. Sen kendi hakkında olan her şeyi kendi ellerinle servis ediyorsun daha ne olsun.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

KYK WiFi Maksimum Giriş Sorunu Ve Çözümü

DLL Dosyası Eksik Hatası Kesin Çözümü

Windows Shell Komutları (Tüm Komutlar)